مشاغلمهارت های زندگی

استخدام آقا یا خانم؟ کارائی کدوم در کار و شغل بیشتر و بهتر هست؟

استخدام آقا یا خانم؟ کارائی کدوم در کار و شغل بیشتر و بهتر هست؟ نیروی زن بهتره یا نیروی مرد؟

هر صاحب کسب و کار و کارفرمایی مایل هست تا نیروی کاری رو استخدام کنه که بهره وری بیشتری براش داشته باشه و به پیشبرد اهداف شرکت کمک کنه. بیشتر کارفرمایان جدای از پرداخت حقوق بحث مزایا و پاداش هم دارند که به نیروهایی که کیفیت کار و بهره وری بیشتری دارند پرداخت می کنند تا هم سپاسگزاری از اونها باشه و هم انگیزه و تشویق سایر کارکنان به بهره وری بیشتر. اما متاسفانه هستند صاحب کارانی که فقط به فکر استثمار و فریب نیروی کار هستند. چیزی که متاسفانه اینروزها کم هم نیست!

اما بر پایه جنسیت بخواهیم نظر بدیم باید ببینیم که کارائی و بهره وری کدوم جنس نیروی کار بهتر و مفیدتر هست.

مثلا بیشتر خانم ها باور دارند که مربی مرد برای آموزش رانندگی بهتر از یک مربی خانم هست

یا درسته آشپز و آشپزی کار خانم ها هستند، اما بهترین و معروف ترین آشپزهای دنیا مرد و آقا هستند!

خب با توجه به محدودیتهای مردسالارانه در ایران که البته در جهان هم پابرجا هست باید هم اینطور باشه که زن ها فرصت برابر با مردها رو برای بهتر شدن نداشتند و هر جا که فرصتی برابر بوده همگام به مردان خودشون رو نشون دادند.

اما از سوی دیگه احساسی بودن خانم ها شاید قاطعیت در تصمیم گیری رو کمی متزلزل کنه و در بخش مدیر یا مشاور مدیرعامل شاید خانم ها نقش بهتری در مشاوره به مدیر عامل برای تشریح ریز راهکارها داشته باشند تا مدیر بهترین انتخاب رو داشته باشه

در پشتیبانی وب سایت خانم ها پیشرو هستند

با نگاهی که به استخدام پشتیبانی وب سایت توسط کارفرمایان و شرکت ها داشتم متوجه شدم که درخواست استخدام پشتیبان سایت خانم بیشتر از آقایان است! دلیلش شاید مسئولیت پذیری، کم حاشیه بودن بیشتر خانم ها نسبت به آقایان باشد.

سوء استفاده از زن در ظاهر آگهی استخدام

در این بین متاسفانه افرادی هم هستند که در قالب آگهی استخدام دختران و زنان با هدف سوء استفاده جنسی و فریب ایشان آگهی استخدام به عنوان منشی شرکت و یا پرستار درج می کنند.

تجربه کارفرمایان از استخدام زن و مرد

چنانچه شما کافرما هستید و هر دو جسن مرد و زن رو به عنوان نیروی کار داشتید بسیار سپاسگزار میشم که بفرمایید از نظر شما بهره وری و کارائی یک نیروی خانوم بهتر بوده یا نیروی آقا و لطفا بفرمایید هم کسب و کار و شغل شما چی بوده که نیروی مورد نظر عملکرد بهتری داشته؟

نظر شما درباره استخدام زن یا مرد

از نظر شما یک نیروی کار زن کارائی بیشتر و بهتری داره یا یک نیروی کار زن و لطفا دلیلتون رو هم بفرمایید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

www.Y22.ir

درج تبلیغات کلیه مشاغل پزشکی | حمل و نقل | تفریح-گردش-ورزش | غذا و نوشیدنی | صنعت و تجارت | علمی-فرهنگی-هنری | پوشاک و مد | آرایشی و بهداشتی در بانک اصناف تهران از منطقه یک تا منطقه 22 تهران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا