مهارت های زندگی

همه چیز درباره قانون ترسناک حق حبس

همه چیز درباره قانون حق حبس – یک قانون ناعادلانه برای سیاه بخت شدن داماد و خانواده اش و متلاشی شدن کانون خانواده ایرانی

پیش از اونکه به بحث حقوقی این قانون بپردازم، فقط در یک خلاصه بگم و اینکه این صفحه انقدر مهم و حیاتی هست که ممکنه شما و خانواده تون رو از یک عمر بدبختی نجات بده. پس لطفا حتما با دقت بخونید و مهم تر از اون اگه قانع شدید حتما لینک این صفحه رو برای دوستاتون بفرستید. و نکته مهم دیگه اینکه این صفحه حتما با اطلاعات خیلی مهم که کلیپ آموزشی هست به روز خواهد شد.

مهریه رو کی داده و کی گرفته

من تک پسر بودم و همه ما می دونیم تک پسر بودن یعنی اینکه متاسفانه یعنی تو تنها پسر امید خانواده ات هستی و تک عروس هم همه دلخوشی پدر و مادرت!

پس از سالها مجرد موندن و ازدواج نکردن با یک واسطه با دختری آشنا شدم و چندماه بعد رفتم خواستگاری این دختر شوم! زیاد تحقیق نکردم و دلایل خودم رو داشتم و اینکه ازدواج واقعا یه هندونه در بسته است و انقدر تو اینترنت سرنوشت حتی دخترپسرهایی که فامیل نزدیک مثل دخترپسرعمو بودند رو خوندم که جدا شدن و طلاق گرفتن در نهایت گفتم دختر تو این سن حتما هدفش زندگیه دیگه و یک دختر جوون و خام و احساساتی نیست که چه اشتباه بزرگی کردم!

سر جلسه خواستگاری مادرش گفت: مهریه رو کی داده و گرفته

عقد کردیم و زندگیمون هنوز شروع نشده بود..

پس از اینکه رفت شمال پیش فامیل هاش، برای من 4 شرط گذاشت که مهم ترینش حق طلاق بود!

من براش فلسفه زندگی به سبک ایرانی رو توضیح دادم و اینکه حق طلاق یعنی حقوق برابر و یعنی اگه مرد مستاجره نصف اجاره با زنه و کلیه هزینه های زندگی رو هر دو طرف پرداخت می کنند، اگه موافقی من مشکلی ندارم و در نهایت حق طلاق رو ندادم و گفتم در زندگی به سبک ایرانی مرد مدیر خانواده هست و کلا از جمع کوچکی مثل خانواده تا یک کشور نیاز به یک مدیر داره و نه بیشتر! چون مثل یه کشتی میشه که دو تا ناخدا و سکان داره و هر ناخدائی دوست داره کشتی رو تو مسیر خودش ببره و در نهایت اون کشتی دو نیم میشه و غرق میشه بخاطر تضاد تصمیم گیری و …

رفت وکیل گرفت و سه تا شکایت همزمان از من کرد بدون اینکه یک روز سر زندگی من باشه

  • شکایت نفقه کیفری که به این معنی هست اگه نفقه نداده باشی میری زندان!
  • شکایت نفقه حقوقی بابت نفقه های پس از تاریخ عقد
  • شکایت دریافت مهریه کامل بدلیل حق حبس

حق حبس چیه؟

ماده ۱۰۸۵ قانون مدنی : زن می تواند تا مهر به او تسلیم نشده از ایفاء وظایفی که در مقابل شوهر دارد امتناع کند

می دونید این یعنی چی؟

به بیان ساده یعنی اینکه دختر بلافاصله پس از عقد میتونه بره دادگاه و از شما شکایت کنه و اعلام کنه تا زمانی که شاه داماد کل مهریه من رو نده، من سر زندگی مشترک نمیام!

اما داستان به همینجا که ختم نمیشه.

خب طبیعیه داماد نگون بخت که اول زندگی دارایی نداره که بده و در نتیجه مهریه اقساط میشه و اگه مهریه دخترخانوم تنها 20 سکه باشه و دادگاه مهریه رو اقساط کنه میشه سالی یک سکه که به عبارتی میشه بیش از 20 سال باید مهریه بدی.

اما باز این داستان به همین جا تموم نمیشه و بدبختی ماجرا اینه که در تمام این 20 سال باید به خانوم نفقه ماهانه هم پرداخت کنی! نفقه ای که نرخ اون ثابت نیست و به نسبت تورم هرسال مبلغ اون بیشتر میشه.

میدونم حتما اولین چیزی که به ذهنتون میرسه اینه که خب خود قانون گفته زنی که سر زندگیش نیومده زن ناشزه هست و نفقه بهش تعلق نمیگیره که در پاسخ باید بگم برید قانون حق حبس رو کامل و دقیق بخونید!

عشق من با بقیه فرق داره!

اگه شما هم باور دارید دوست دختر شما با بقیه تفاوت داره باید بگم که این حرف دقیقا همون باور قلبی من بود به دختری که باهاش ازدواج کردم. بخاطر روحیه حساسم خیلی بیشتر و عمیق تر از شما زجر دیدم، گریه کردم و حتی توی کلیپ پایین بغض واقعی منو می بینید:

سخت ترین کار دنیا دل کندنه..

در کلیپی که خواهم ساخت به راه ساده میگم که چطور در عمل باور کنی که این دختر با بقیه فرق داره یا مثل گربه نره و روباه مکار دنبال سکه های طلاس!

عاشق تصورات خودمان می شویم

در طی آشنایی بسیار کم حرف بود و در واقع بیشتر پسرها و دختر عاشق برداشت های خودشون از طرف مقابل میشن ، نه شخصیت واقعی اون و در نهایت وقتی عسل تموم میشه چهره واقعی افراد و تلخی های زندگی خودش رو نشون میده ذات واقعی آدم ها هم روشن میشه! و طرف تازه متوجه میشه به جای عسل چه … خورده!

وقتی در کمال محبت و نگاه عاشقانه به من گفت حق طلاق میخوام نصف باورم بهش از بین رفت و شک کردم که عاشق آدم اشتباهی شدم!

و پس از 12 بار خواهش و التماس و هشدار و تهدید که زندگی مشترکمون رو ویران نکن، زمانی که در کمال خونسردی توی دادگاه سه بار و بدون اینکه صداش بلرزه نام بزرگ خدا (قسم جلاله) خورد که هیچ رابطه زناشویی نداشتیم فهمیدم یک انسان تا چه اندازه میتونه پست باشه! و خدا رو سپاسگزاری کردم که از همچین زنی بچه ای به دنیا نیومد تا الگوی بی تربیتی باشه!

و دقیقا پس از قسم دروغش با لگد از توی قلبم انداختمش بیرون و فقط مونده از توی شناسنامه ام!

نقش من تو این جدایی چقدر بود؟

خب حتما و یقینا من هم ایرادهای خیلی خیلی زیادی داشتم، اما پرسشم این هست آیا شایسته این رفتار و درخواست جدائی بودم؟

تعریف زندگی مشترک یعنی چی؟ یعنی بودن در سختی ها و حل کردن اون. به من میگه یکسال به پات سوختم. خب خیلی بیخود کردی. میرفتی سراغ سایر گزینه های نداشته ات!

چون زندگی یعنی به پای هم موندن و با هم ساختن.

این زندگی مشترک مگه فقط زندگی من بود؟

پیش از اینکه شکایت کنه کمتر از گل بهش نگفتم و خودش درخواست جدایی داد و چون گفت هیچی نمیخوام منم از خسارتهای معنوی و مادی از آبرو بردن من توی فامیل تا هزینه انواع مراسم برای جشن های ایرانی و اعیاد مذهبی از هدیه عید غدیر و عید نوروز و شب یلدا حرفی نزدم، نگو میخواست به قول معروف ببینه مزه دهن من چیه و در نهایت از هیچی نمیخوام رسید به درخواست نفقه روزهایی که با من نبود و کل مهریه محبتی که به من نکرد!

به قاضی گفتم جناب قاضی من مادر و خواهر دارم و خدا شاهده اگر حتی یکماه با من زندگی می کرد، یقینا برخی افراد در یکماه گاه به اندازه یک عمر سختی می کشند و حواسم حتی به عمق اون یکماه بود، اما یک روز با من زندگی نکرده و در مشکلاتم نبوده چه حقی داره؟ و قاضی گفت قانونه و گفتم جناب قاضی روزی زنده به گور کردن دختران و برده داری قانون بود. اینکه قانونه دلیل نمیشه که درست و شرعی و حق باشه!

و خلاصه با اینکه می دونست ورشکست شدم سه هدف رو دنبال کرد:

  • یا بواسطه سنم و از دست رفتن فرصت ازدواج راضی بشم و یه پول قلبمه بگیره و دست از سر من و خونواده ام برداره!
  • یا چند دهه تو خونه اش بخوره و بخوابه و هم مهریه و نفقه بگیره و آخر سر جدا بشه و چون دختر هست نام منو از شناسنامه پاک کنه و بره سر یکی دیگه رو کلاه بگذاره.
  • یا منو بندازه زندان و پدر و مادر سالخورده من رو بترسونه تا دار و ندار زندگیشونو بفروشن تا پول مهریه زندگی که نکرده رو بدن!

که در هیچ موردی کوتاه نمیام چون رسم بدی ایجاد می کنم

پس پسرای جوان بدونید چنین قانونی هست و اگه حق حبس بگیره شما مجبور هستید تا چند دهه هم نفقه بدید و هم مهریه و اینکه حق ازدواج مجدد هم ندارید و اگه حتی با کسی صیغه (ازدواج موقت) داشته باشید این یعنی اینکه به دختر حق طلاق می دید که مهریه اش رو هم بگیره!

و اگه ششماه نفقه ای به دختر پرداخت نکنید باز هم حق طلاق به دختر می دید!

مراقب باشید هرکسی رو بدون امتحان وارد زندگی تون نکنید

من اشتباه کردم وارد حریم خونوادگی کردم. پدر بیمارم که دیابت داره تا مرز سکته رفت و مادرم که بخاطر سه شکایت همزمان این بی وجدان، شوک عصبی بهش دست داد و رفت اورژانس بیمارستان و تا یکهفته نمی تونست راه بره!

خلاصه حواستون به این باشه که دختر تو چه خونواده ای بزرگ شده!

این نهایت حماقته که بگیم من با خونواده اش کار ندارم که، مهم خودشه!

شک نکن چه دختر و چه پسر دستکم تا چندسال اول زندگی نمیاد تو رو به پدر و مادرش بفروشه و وای به حالت حالا اگه پدر و مادرش هم کلاش باشه!

مهریه برای یک عمر زندگیه و همون اول زرتی دختر رو نشناختی مهریه تمام عمر رو نده. اگرچه به باور من مهریه و مخصوصا شیربها اصولا یعنی خرید زن! و درست نیست. اما با وجود نفقه و تنصیف اموال و سکه طلای 50 میلیونی دیگه تو روزگار امروز مهریه مفهومی نداره!

دکترا افتخاری وکالت از بهترین دانشگاه جهان

و همسر ناسپاس من انقدر منو آواره دادگاه خانواده از ولنجک تا آهنگ کرد . انقدر در دادسراها رفتم از شهرزیبا تا قصرالدشت و انقدر زجر کشیدم , همونطور که در نوشته هام می بینید اطلاعات کامل حقوقی در زمینه طلاق و ازدواج دارم و به قول معروف و به لطف زجرهای عمیق زنم که پشت سرم بود و از پشت تند تند خنجر میزد تونستم دکترای افتخاری وکالت از بهترین دانشگاه جهان یعنی دادگاه های خانواده بگیرم و این تجربه رو با شما به اشتراک بگذرارم.

و دختر و مادر گرامی از شما هم میخوام قانون حق حبس رو حق زن ندونید که مطمئن باشید اولین ضرر به دختر و پسر خود شما بر میگرده.

یه حق به ناحق واسه دختر ایجاد میشه که به مرور پسرها زیر بار ازدواج نمیرن و دختر شما فرصت ازدواج خوب رو از دست میده و از طرف دیگه پسر شما مادر گرامی هم گیر کلاهبردارهای ازدواج به سبک دزدی میوفته!

از من گفتن بود…

کتاب عاشقانه امید واهی برای آرزو

میگن عشق و نفرت دو روی یک سکه اند و این زندگی با همه فراز و نشیب هاش که البته هنوز تموم نشده و توی پیچ و خم دادگاه ها هستم واسه خودش یک داستانی هست خوندنی تر از داستان زندگی اوشین! که در قالب یک کتاب صوتی آماده خواهم کرد به زودی. اما اول باید پایان داستانی که فعلا دارم توش زندگی می کنم مشخص بشه!

اما چنانچه مایل باشید میتونید داستان رو از اینجا پیش خریدکنید:

امید واهی برای آرزو

کتاب صوتی امید واهی برای آرزو داستان سراب عشق. عشقی که در سرمای زمستان ریشه دوانید و ثمره اش گل یخ بود، اما ندانستم که گل یخ با تابش اولین نور آفتاب بهاری آب خواهد شد…

طلاق در کانادا

اگه به عنوان یک مرد یا زن ایرانی در کانادا هستید و فکر میکنید که زندگیتون به بن بست خورده، پیش از همه پیشنهاد میکنم که زود قضاوت نکنید و پیش خودتون بگید آیا این زن یا شوهر من که این اخلاق بد رو داره، اخلاق و رفتارهای خویش چیه و سوال مهم تر اینکه سهم شما در اخلاق بدش چیه و چه سهمی در تیره کی روابط دارید!؟

بعد یه مشاوره خانواده در کانادا برید تا بتونه مشکل رو از نگاه یک ناظر بیطرف ببینه تا علت اصلی مشکل رو متوجه بشه و راهکار درست ارائه بده.

اما در نهایت چنانچه شوربختانه گره زندگی شما با دست باز نشد، چاره وکیل طلاق در کانادا هست و یک وکیل ایرانی بهترین انتخاب!

وکیل ایرانی در کانادا

یک‌ وکیل ایرانی چون به زبان فارسی تسلط داره و خودش یا همکار انگلیسی زبان داره بهتر می‌تونه حرف شما رو بشنوه و انتقال بده و از سوی دیگه چون با قوانین طلاق در ایران و همزمان قوانین طلاق در کانادا آشنایی کامل داره، زمینه مناسب رو برای جدایی بدون دردسر فراهم می‌کنه.

پس چنانچه در جستجوی وکیل ایرانی در کانادا برای امور طلاق، ملک و مسکن در کانادا، تحصیل در کانادا، اقامت و سرمایه گذاری در کانادا هستید روی متن پایین کلیک‌کنید:

وکیل ایرانی در کانادا

سایت راهنمای گردشگری تهران

www.Y22.ir

‫5/5 ‫(1 نظر)

www.Y22.ir

درج تبلیغات کلیه مشاغل پزشکی | حمل و نقل | تفریح-گردش-ورزش | غذا و نوشیدنی | صنعت و تجارت | علمی-فرهنگی-هنری | پوشاک و مد | آرایشی و بهداشتی در بانک اصناف تهران از منطقه یک تا منطقه 22 تهران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا