آدرس و تلفن اداره پست همه محله های تهران

اخبار تهران – آدرس و تلفن اداره پست همه محله های تهران از اداره پست منطقه 1 تا اداره پست منطقه 22 تهران – از چاپارخانه تا شرکت ملی پست ایران

اطلاعات پست مرکزی

اداره پست لشکر مرکز تمام مرسولات و داد و ستدهای شرکت ملی پست ایران می باشد. وب سایت این شرت Post.ir و اپلیکیشن شرکت ملی پست ایران پستخونه نام دارد. همچنین تلفن شرکت ملی پست ایران 193 می باشد.

اداره پست منطقه 5

اداره پست صادقیه : خ ستارخان بین فلکه اول و دوم صادقیه  – تلفن: 44241311

اداره پست شهرزیبا – خیابان کاشانی نرسیده به شهرزیبا منازل مسکونی بلوک 42 – تلفن: 44314446

اداره پست آیت الله کاشانی – خیابان کاشانی بلوار آلاله خیابان سرو نبش خ 7 – تلفن» 44133700

اداره پست ستارخان – خیابان ستارخان نبش شادمهر – تلفن: 66511098

اداره پست شهرآرا – ضلع شمالی پارک شهر آرا – تلفن: 88264587

اداره پست لاله- خیابان فاطمی جنب هتل لاله  – تلفن: 88960990

اداره پست منطقه 22

پیش از این اداره پست منطقه 22 در شهرزیبا و منطقه 5 تهران بود، اما مدتی است که اداره پست ایرانمال افتتاح شده است و مرسوله های پستی منطقه 22 به این اداره پست ارسال می شود.

تلفن 47672696 -الی 98

درباره پست ملی ایران Post.ir

پست فقط یک سیستم ارسال اطلاعات نیست، بلکه حس نوستالژی برای ایرانیان داره.

به قول معروف : نامه رسون صدام کرد، یواشکی نگام کرد، میدونه که عاشقم من نامه رو داد به دستم.

گذاشتمش رو سینه ، نامه رسون ببینه ، خط عزیزه یاره، دیر دیر برام نیاره!

یا کارتون دهه 60 که پت پستچی بود با اون لندروور و سگ کوچولوی نازش…

اما فراتر از اینها پست در ایران اسبقه ای بیشتر از تاریخ جهان داره و همون چاپارها بود که به دستور داریوش بزرگ هخامنشی در ایران یا همون پارس که قلمرویی بسیار بزرگ از چندین کشور جهان بود پایه گذاری شد. به این صورت که جاده های مخصوص ارسال پیک بادپا ایجاد شد که به جاده شاهی معروف بود و هر 24 کیلومتر یک چاپارخانه وجود داشت که اسب های تازه نفس اونجا بودند تا وقتی که چاپار میاد، اسب از نفس افتاده خودش رو با یک اسب تازه نفس عوض کنه تا خیلی سریع پیام و نامه رو بدست صاحبش برسونه.

جالبه که بدونید داریوش بزرگ درباره این سامانه چاپار ایران نوشته بود: نه برف، نه باران، نه گرما و نه تاریکی شب می تواند پیک های تندرو را از حرکت بازدارد و البته این متن امروز در سر در ساختمان اداره پست نیویویک چشم ها را نوازش میده

وضعیت پست ایران در مقایسه با کشورهای دیگر

اما ایمیل که اومد داستان خیلی فرق کرد و اگه پست و خدمات پستی به روز نمی شد واقعا مثل هر ابزار دیگه ای از بین میرفت. برای مثال استفاده از پهپاد برای ارسال مرسولات پستی از یکسو و وجود فروشگاه های آنلاین جانی دوباره به پست داد و ارسال مرسوله های پستی رو با ترافیک بالا روبرو کرد.

اما بطور کلی وضعیت پست دولتی ایران به نسبت جایگاهی که نه نسبت به گذشته خودش، بلکه نسبت به سایر شرکت های پست مخصوصا پست کشورهای همسایه چطور هست؟

برخی از ایرادهای اداره پست اینکه روز گذشته یعنی 26 آذر 1402 من دیدم که سایت شرکت ملی پست ایران مشکل امنیتی SSL داره و این برای اداره پستی که کلی اطلاعات و داده ها و آدرس فروشندگان و مشتریان رو داره و روزانه بیش از نیم میلیون بازدیدکننده داره بسیار خطرناک هست.

از سوی دیگه بسیاری از اداره های پست تهران واقعا تلفن ها رو جواب نمیدن و این باعث میشه همانند عهد بوق مشتری ناچار باشه تا مراجعه حضوری داشته باشه برای یک سوال! البته شرکت ملی پست ایران یک اپلیکیشن تلفن همراه با نام پستخونه هم داره که البته من تاکنون ازش استفاده نکردم.

درسته رهگیری اینترنتی برای مرسولات پستی هست که نشونی اون

رهگیری مرسولات سازمانی: شناسنامه،کارت خودرو،کارت سوخت،گواهینامه ،مرسولات نظام وظیفه  و ابلاغیه دیوان عدالت اداری

برای رهگیری وضعیت مرسولاتی که از ثبت احوال، ادراه گذرنامه، راهنمایی و رانندگی و غیره منتظرش هستید کافیه به لینک ذیل برید:

www.post.ir/nerkh

پست دیجی کالا و شرکت پست خصوصی

البته در کنار شرکت ملی پست ایران شرکتهای بزرگی بوجود اومدن که یا کار ارسال سفارشات رو خودشون انجام میدن و یا یک شرکت پست بصورت خصوصی هستند که در کنار شرکت پست فعالیت موازی دارند. از نمونه شرکت های خصوصی میشه تیپاکس رو نام برد.

سایت اصناف تهران

www.Y22.ir

‫0/5 ‫(0 نظر)
خروج از نسخه موبایل